Розкол в Церкві

Wypełnia się proroctwo o tym, jak kapłani w Kościele podzielą się na tych, którzy pozostaną wierni Panu Bogu, oraz na tych, którzy będą głosić jawne herezje.


Czas schizmy w Kościele już prawie nadszedł i musicie się teraz przygotować

wtorek, 20 marca 2012 roku, godz. 21.20​

Moja szczerze umiłowana córko, pragnę w tej chwili wziąć w Swoje Ramiona wszystkich Moich uczniów i wyznawców, gdziekolwiek są.

Pragnę waszego pocieszenia, dzieci. Potrzebuję waszego pocieszenia w Moim cierpieniu, gdy wylewam Łzy nad Moim Kościołem na ziemi. Niektórzy Moi wyświęceni słudzy pozostają tak bardzo oddaleni, że wielu nie wierzy w Moje Powtórne Przyjście. Ci kapłani, biskupi i kardynałowie, którzy rzeczywiście wierzą, są spychani na bok i zmuszani do zachowania milczenia.

Jakże płaczę nad tymi Moimi biednymi, drogimi uczniami, którzy przysięgali swoje życie Mnie i głoszeniu ludzkości Mojego Nauczania. Wkrótce będą musieli uważać na to, co mówią o Moim świętym Słowie, bo będą przymuszani do głoszenia nauk kłamcy, którego dusza nie przybywa ze Światła.

Zjednoczcie się teraz, Moje dzieci, Moi umiłowani kapłani i wszyscy ci, którzy Mnie kochacie, i pomóżcie Mi ratować dusze. Aby to uczynić, nie możecie marnować ani chwili. Musicie powiedzieć innym o tej wielkiej Chwale, która czeka na każdego z was przy Moim Powtórnym Przyjściu. To wielkie i chwalebne Wydarzenie będzie momentem, kiedy ostatecznie zjednoczycie się ze Mną, waszym drogim Jezusem, Który tak bardzo was wszystkich kocha.

Wy, Moi umiłowani wyznawcy, musicie przez cały czas mieć się na baczności. Będziecie kuszeni, aby Mnie porzucić, wyprzeć się Mojego prawdziwego Nauczania oraz będziecie zmuszani, by oddawać cześć wilkowi w owczej skórze i być mu posłusznym.

Tak wiele biednych dusz nie tylko ulegnie urokowi fałszywego papieża – fałszywego proroka, przepowiedzianego tak dawno temu – lecz sprawi on także, że uwierzycie, że ma on boskie moce.

Dzieci, czas schizmy w Kościele już prawie nadszedł i musicie się teraz przygotować. Złączcie się razem w jedno. Trzymajcie się siebie nawzajem. Ochraniajcie jedni drugich i módlcie się za tych, którzy podążą błędną drogą i złożą hołd fałszywemu prorokowi.

Potrzeba wiele modlitwy, ale jeśli uczynicie tak, jak wam mówię, możecie ratować dusze.

Wy, Moi drodzy wyznawcy, będziecie tworzyć Resztę Kościoła na ziemi i będziecie prowadzeni przez te dzielne wyświęcone sługi, którzy rozpoznają fałszywego proroka jako tego, kim jest.

Nie lękajcie się, bo Ja udzielam Łask mądrości, pokoju i rozeznania każdemu z was, kto prosi Mnie tą modlitwą, bym to uczynił.

O Jezu, pomóż mi w każdym czasie widzieć Prawdę Twojego świętego Słowa i pozostać wiernym Twojemu Nauczaniu, niezależnie od tego, jak bardzo jestem zmuszany do odrzucenia Ciebie.

Powstańcie teraz i bądźcie dzielni, wy wszyscy, bo nigdy was nie opuszczę. Będę szedł z wami ciernistą drogą i bezpiecznie prowadził was do Bram Nowego Raju. Jedyne, co macie uczynić, to całkowicie Mi zaufać.

Wasz umiłowany Zbawiciel
Jezus Chrystus


Pojawiły się już głosy kapłanów przestrzegające przed dojściem do schizmy w Kościele.


Benedykt XVI interweniuje ws. celibatu. Ks. Isakowicz-Zaleski: To już alarm. Może dojść do schizmy

Emerytowany papież Benedykt XVI

Zapowiedź publikacji książki Benedykta wywołała zdumienie wśród katolickich komentatorów. Sygnalizuje włączenie się byłego biskupa Rzymu do sporu, który od miesięcy iskrzy się wewnątrz Kościoła.

– Nie będę ukrywać, że jestem tym zaskoczony. To sytuacja bez precedensu – ale wszystko, co związane jest z emeryturą papieża jest czymś nowym – mówi WP ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Jak zauważa duchowny, interwencja Benedykta ma związek z ubiegłorocznym synodem ds. Amazonii. Większość uczestników synodu poparło m.in. święcenia kapłańskie dla viri probati, żonatych mężczyzn sprawujących funkcje kościelne. Miałoby to być rozwiązanie dla problemu braku księży w Amazonii. Ale kościelni konserwatyści uważają, że jest to tylko furtka, za pomocą której doszłoby do zniesienia celibatu.


Czytaj: https://wiadomosci.wp.pl/benedykt-xvi-interweniuje-ws-celibatu-ks-isakowicz-zaleski-to-juz-alarm-moze-dojsc-do-schizmy-6467244409063553a

Czytaj: https://dorzeczy.pl/swiat/126097/benedykt-xvi-ostrzega-papieza-franciszka-nie-moge-milczec.html


Benedykt XVI: Ludzie chcą uciszyć mój głos

Benedykt XVI

Emerytowany papież Benedykt XVI oskarża swych przeciwników o to, że próbują go uciszyć – podaje The Guardian. Na portalu brytyjskiego dziennika opublikowano kolejne fragmenty najnowszej biografii papieża, który abdykował w 2013 roku.

W poniedziałek 4 maja w języku niemieckim została wydana licząca ponad tysiąc stron biografia Benedykta XVI. Jeszcze przed premierą książki zatytułowanej „Benedict XVI The Biography: Volume One” opublikowano kilka jej fragmentów. „Sto lat temu wszyscy uważaliby za absurdalne mówienie o małżeństwie homoseksualnym. Dzisiaj społeczeństwo ekskomunikuje jednostkę, jeśli ta się temu sprzeciwi. To samo dotyczy aborcji i stworzenia ludzi w laboratorium” – stwierdza Benedykt XVI w biografii. „Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego wyznania wiary, a jeśli ktoś się temu sprzeciwia, zostaje ukarany. Strach przed tą duchową mocą antychrysta jest wtedy bardziej naturalny i naprawdę potrzebna jest modlitwa ze strony całego Kościoła, aby się temu oprzeć” – dodaje.


Czytaj: https://www.wprost.pl/swiat/10322246/benedykt-xvi-ludzie-chca-uciszyc-moj-glos.html


Kard. Müller: dzisiejszy kryzys przypomina reformację

Kard. Gerhard Ludwig Muller

Trudne chwile, które przeżywa dzisiaj Kościół, spontanicznie przywodzą na myśl XVI-wieczną schizmę Kościoła oraz sekularyzację życia duchowego w przededniu rewolucji francuskiej – uważa kard. Gerhard Müller.

Podkreślił on, że u korzeni tego zła nie leży klerykalizm, lecz odrzucenie prawdy i rozkład moralny. Rozkład doktryny zawsze prowadzi do rozkładu moralności – dodał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.


Czytaj: https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2018-09/kardynal-muller-kryzys-kosciola-reformacja.html


Поділитися в соціальних мережах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *